آشنایی با روش فیبروز در میکروبلیدینگ ابرو

آشنایی با روش فیبروز در میکروبلیدینگ ابرو

فیبروز ابرو روش نیمه دائم برای زیبایی ابرو و آرایش آن می باشد که به صورت دستی با استفاده از سوزن های یکبار مصرف انجام میگردد و پس از اتمام این روش شاهد زیبایی ابروهای خود با فرم بسیار طبیعی و عالی خواهید بود. اصطلاح فیبروز برگرفته از نام شرکتی در صربستان می باشد که این روش را برای زیبایی بیشتر ابروها بنیان گذاری کرده است، در کلمه فیبروز فی نشان نام شرکت است و بروز به معنی خط ابرو یا ابروها می باشد. امروزه اغلب افراد با این روش زیبایی و آرایش ابرو آشنا هستند و در تمامی جوامع از این روش استفاده می شود.

هدف از این متد برطرف کردن و ارائه راه حلی برای پوشاندن فضای خالی و ناقص میان ابروها می باشد و شما می توانید با این روش صاحب ابرو هایی با طرح و رنگی خاص با ظاهری طبیعی باشید. در نظر داشته باشید که این روش آرایش ابرو دائمی نمی باشد و پس از گذشت مدتی معین از بین می رود .

تفاوت میکروبلیدینگ و فیبروز ابرو چیست؟

در واقع فیبروز نوعی میکروبلیدینگ است با این تفاوت که در روش فیبروز به جای استفاده از سوزن از تیغه های بسیار ظریف استفاده می شود که این امر در طبیعی تر به نظر رسیدن ابروها موثر است، همچنین در روش فیبروز رنگدانه ها به عمق زیادی از پوست نفوذ نمی کند بخاطر همین ماندگاری کمتری نسبت به میکرو بلیدینگ ابرودارد.

انواع مدل های هاشور ابرو بر اساس فیبروز

۱ . هاشور spine-3 :  به این مدل ، هاشور تیغ ماهی نیز می گویند و هدف از آن پر کردن فضای خالی در انتهای ابرو می باشد.

۲ . هاشور spine-5 : نام دیگر این مدل ابروی آسیایی است و بیشتر در پایین ابرو ( بین ابتدا و قوس ابرو ) کار می شود.

۳ . هاشور spine-6 : به این مدل که نقطه کانونی قوس پایینی ابرو می باشد هاشور ابرو کلاسیک نیز می گویند.

۴ . هاشور upper spine : و اما در مدل که روی قسمت بالایی ابرو هاشور زده می شود تمامی روش های بالا را در بر می گیرد.

هاشور ابرو بر اساس روش فیبروز ابرو در مدل های مختلفی صورت می گیرد که افراد با توجه به خواست و سلیقه خود می توانند مدلی را انتخاب و بر روی ابرو های خود اجرا کنند. معمولا افراد در کلینیک های زیبایی با مشاهده صورت و اجزای صورت افراد بهترین مدل هماهنگ با چهره فرد را برای هاشور ابرو ها انتخاب می کنند.

مزایای فیبروز ابرو:

اجرای فیبروز به دست افراد ماهر و با تجربه سبب نمایان شدن موهای نقش بسته به صورت طبیعی و بسیار هنرمندانه خواهد شد با توجه به این امر که در این متد رنگدانه ها به عمق پوست نفوذ نمی کنند در نهایت پاکسازی آن بسیار آسان تر بوده و در هر لحظه بدون هیچ گونه مشکلی می توان مدل ابرو ها را تغییر داد واین موضوع از جمله بهترین و اصلی ترین مزیت های فیبروز ابرو می باشد. از دیگر مزیت های این روش زیبایی ابرو می توان به موارد زیر اشاره کرد:

–         به وجود آمدن التهاب کمتر در مقایسه با دیگر روش ها

–         دقت بالا و در نهایت داشتن ابروهایی به ظاهر طبیعی

–         ایجاد تراکم بالا در این قسمت

–         تغییر آسان مدل ابرو

–         وجود مدل های مختلف برای اجرای این متد

–         داشتن هزینه بسیار مناسب

–         بهترین گزینه برای ایجاد قرینه در ابرو ها

–         فرم دادن به تاج ابرو ها

–         سوزش و درد کمتر

–         دادن حالت ظریف و طبیعی به ابرو ها

–         فرم دادن به آرک ابروها

توجه داشته باشید که شما با انتخاب این روش در کم ترین زمان صاحب ابروهایی طبیعی با زیبایی خاص خواهید شد و از تمامی مزیت های این روش بهره مند خواهید شد.

معایب فیبروز ابرو:

۱ . اگر قبلا تاتو ابرو انجام داده اید بدلیل آثار باقی مانده از تتو بر روی ابروها دیگر نمی توانید از این روش برای طراحی ابروهایتان استفاده کنید.

۲ . با توجه به فشاری که به مچ دست میکروبلیدر وارد می شود ممکن است هرچه به انتهای کار نزدیک میشوید بر کیفیت کار تاثیر بگذارد.

۳ . میکروبلیدر باید به صورت دستی تیغ قلم میکروبلیدینگ را تعویض کند که احتمال آسیب دیدن دست هایش وجود دارد.

۴ . برخی از مراکز به دلیل ارائه خدمات ارزانتر از رنگ های بی کیفیت استفاده می کنند که علاوه بر عوارض جانبی ماندگاری کمتری دارند و پس از مدت کوتاهی هاشور ابروها پاک شده و یا کمرنگ می شوند

رنگ های مورد استفاده در فیبروز ابرو

همان طور که در بخش قبلی نیز اشاره کردیم فیبروز ابرو در انواع رنگ های مختلفی اجرا می شود. رنگ هایی که در این روش استفاده می گردد از انواع مواد معدنی تهیه و تولید می شود همچنین با توجه به اینکه فاقد فلزات سنگین می باشد به راحتی جذب پوست شده و از این رو ظاهر ابرو بسیار طبیعی نمایان می شود. هم چنین از دغدغه های خانم هایی که قصد استفاده از این روش را دارند ترس از برجای ماندن ته رنگ از این متد می باشد که با خیالی راحت می توان گفت جای هیچ نگرانی و استرسی نمی باشد و رنگ استفاده شده در این روش زیبایی به راحتی و کامل از روی پوست پاک می گردد و هیچ ته رنگی بر جای نمی ماند.

توجه داشته باشید که رنگ های مورد استفاده در متد فیبروز ابرو توسط موسسه phi تهیه و تولید می شود و در تولید آن از هیچ گونه مواد مضر مانند سرب، اکسید آهن و نیکل استفاده نمی شود؛ و رنگ های تولید شده طبیعی می باشند و هیچ گونه سایه قرمزی را پس ازپاک کردن جوهر ابرو مشاهده نخواهید کرد.البته کمپانی های معتبر بسیاری این رنگ ها را تولید میکنند که از لحاظ کیفی در بعضی موارد از برند فیبروز نیز بهتر میباشند.

ماندگاری فیبروز ابرو

ماندگاری فیبروز ابرو از دیگر موردهایی می باشد که بی شک افرادی که خواهان اجرا و انجام این روش هستند به این موضوع حساسیت بسیاری نشان می دهند. در حالت کلی می توان گفت هاشور ابرو ها به روش فیبروز به علل بسیار زیادی بستگی دارد؛ اما در حالت عادی می توان گفت ماندگاری این روش آرایش ابرو بین ۶ ماه تا ۱ سال خواهد بود چرا که هاشورهای انجام شده با روش فیبروز نسبت به روش های دیگر عمق کمتری داشته و در نتیجه ماندگاری کمتری دارد. البته در نظر داشته باشید اگر هاشورها در این روش عمیق تر انجام شوند و از رنگ های به روز فیبروز تهیه و استفاده شود در نهایت ماندگاری هاشور فیبروز نیز افزایش خواهد یافت.

تفاوت فیبروز ابرو با تاتو

استفاده از تاتو برای آرایش صورت روشی بسیار قدیمی می باشد و همچنین در این روش به صورت غیر طبیعی و به هم پیوسته بر موضع مربوطه تزریق می شود و پاک کردن تاتو از صورت کاری بسیار سخت و دشواری می باشد و بدلیل نفوذ جوهر به عمق پوست همیشه مقداری از جوهر زیر پوست باقی میماند اما با ابداع روش فیبروز ابرو هیچ گونه اثری باقی نخواهد ماند و این امر از جمله بارز ترین تفاوت بین فیبروز ابرو و تاتو می باشد.

در روش فیبروز ابرو جوهر تزریق شده بر عمق پوست نفوذ نکرده و از این رو پاک کردن جوهر کار آسانی می باشد و همچنین در این روش می توانید مدل ابرو اجرا شده خود را تغییر داده و بدون ترس از برجای ماندن جوهر آن را پهن یا باریک کنید. هم چنین در این روش فرد می تواند ابرو ی شما را همانند تار مو طراحی کند به طوری که به هیچ وجه تاتو بودن آن قابل تشخیص نباشد و ابروهای شما کاملا طبیعی به نظر خواهد رسید و در صورت درخواست شما می توانید ابروهایتان را پرپشت تر طراحی نمایید.

دستگاه فیبروز ابرو

در روش فیبروز ابرو برای هاشور و سایه ابرو از هیچ دستگاهی استفاده نمیشود تنها دستگاه استفاده در این روش قلم میکروبیلدینگ که یک دستگاه قلمی بوده و با استفاده از دست، تاتوکارهای به صورت ماهرانه و هنرمندانه می توانند خطوط و نقاط بسیار ظریف و طبیعی را در موضع مربوطه ایجاد کنند. طراحی ابروها با روش فیبروز کاملا متناسب با اجزای صورت انجام می شود به همین دلیل کاملا حالت طبیعی را دارا می باشد و ابروهای ایجاد شده کاملا شبیه ابروهای طبیعی خواهند بود. سوزن های مورد استفاده در این دستگاه بایست با هر بار استفاده تعویض گردد چرا تاتوکاری و متد فیبروز روشی بسیار حساس بوده و بایست در آن تمامی نکات بهداشتی را رعایت نمود و همچنین در صورت مواجه شدن با حساسیت های پوستی بایست در اسرع وقت به پزشک متخصص زیبایی سلامتی مراجعه نمایید.

فیبروز ابرو برای چه کسانی مناسب است؟

توجه داشته باشید که این روش آرایش ابروها مناسب افرادی می باشد که تا به حال روش تاتو بر صورت آنها انجان نشده است. در صورتی که افراد از تاتو استفاده کرده باشند اجرای این روش امکان پذیر نخواهد بود چرا که فیبروز ابرو به قدری ظریف می باشد که در ابروهای تاتو شده نمی توان این طرح را مشاهده کرد.

هم چنین برای اجرای این متد بایست پوست فرد عاری از هرگونه زخم و آسیب باشد با توجه به این موضوع می توان نتیجه گرفت افرادی که در این قسمت از صورت خود دچار آسیب هستند تا بهبود آن بایست انجام فیبروز را به تعویق بیندازند. با استفاده از این تکنیک بی شک رضایت کافی را کسب خواهید کرد و زیبایی بی نظیری را به ابروهای خود هدیه خواهید کرد.

1 1 vote
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x