روشهای درمان سلولیت

روشهای درمان سلولیت

سلولیت نوع خاص از چربی زیر پوستی است که بین عضلات و فیبرهایی که پوست را به عضله وصل می‌کند، گیر کرده است و با فشاری که کیسه‌های چربی به بافت پوست وارد می‌کنند، ظاهری پرتقالی شکل به پوست می‌دهند و فرورفتگی‌هایی را روی پوست به وجود می‌آورند. سلولیت‌ها اغلب بعد از سنین بلوغ دیده می‌شوند و در خانم‌ها به دلیل اینکه حجم فیبر در بافت‌های مفصلی و ارتباط دهنده آنها بیشتر است، به میزان بیشتری وجود دارد . دراین مقاله قصد داریم روشهای مختلف درمان سلولیت را به شما معرفی کنیم .

لیزر

از آنجایی که سلولیت، چربی جمع شده در زیر پوست است، در تمامی افراد ظاهری یکسان ندارد. به این ترتیب اگر چربی در زیر پوست شما به صورت برجسته نمایان است، لیرز می‌تواند انتخاب مناسب باشد.در این فرآیند پزشک، پس از بریدن قسمت کوچکی از پوست، لیرز را به سطح داخلی بافت پوست می‌تاباند تا با ایجاد گرما، چربی‌های جمع شده در زیر پوست آب شوند. این فرآیند باعث تحریک پوست برای تولید کلاژن و افزایش حالت کشسانی پوست نیز می‌شود. لازم به ذکر است که دوره درمان لیرز ممکن است کمی زمان‌بر باشد.

رادیوفرکانسی

با استفاده از رادیوفرکانسی، به سلول‌های چربی حرارت داده می‌شود، در نتیجه چربی‌ها آب می‌شوند و شاهد کاهش عوارض ظاهری سلولیت هستیم.

این فرآیند حدود ۳۰ دقیقه زمان می‌برد و احساسی مانند ماساژ گرم دارد. پس از انجام رادیوفرکانسی، چند هفته‌ای زمان لازم است تا نتیجه این فرآیند مشخص شود.

لازم به ذکر است که رادیوفرکانسی اثربخشی دائم ندارد و ممکن است در سال‌های بعد مجددا شاهد تجمع چربی در زیر بافت پوست باشید.

سِلفینا

سلفینا (Cellfina)، روشی جدیدی است که ماندگاری بیشتری نسبت به رادیوفرکانسی دارد. در این روش، برآمدگی‌های سلولیت توسط پزشک علامت گذاشته می‌شود سپس فرد بیهوش شده و با استفاده از دستگاه مکشِ سلفینا، پوست به سمت بالا کشیده می‌شود، سوزن‌های بسیار کوچکی نیز به زیر پوست وارد شده و لایه چربی سفت موجود در زیر پوست را برش می‌زنند. فشاری که توسط دستگاه مکش برای بالا کشیدن پوست اعمال می‌شود و از بین بردن لایه چربی سفتی که در زیر بافت پوست تجمع کرده است باعث شده تا سطح پوست حالتی صاف داشته باشد.

اندرمولوژی

بیشتر از چند دهه است که اِندرمولوژی برای از بین بردن چربی‌ها استفاده می‌شود، در این روش پوست بدن به صورت عمیق ماساژ داده می‌شود تا غدد لنفاوی باز شده و چربی‌های زیر پوست آزاد شوند، جالب است بدانید این شیوه در بین هنرمندان و چهره‌های سرشناس طرفداران زیادی دارد. اثر بخشی اندرمولوژی نیز بسیار سریع است. اما این روش نیز درمان قطعی برای سلولیت‌ نیست و پس از انجام اندرمولوژی، شاهد تجمع چربی‌ها در زیر بافت پوست خواهید بود. لازم به ذکر است که اندرمولوژی فرآیند بازگشت چربی‌ها و سلولیت پوست را در دفعات بعد کند‌تر می‌کند.

3 1 vote
رأی دهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x